Results :: Vintage Racing

Events to Qualify: 5

Write-up

The De May Final Results - 2014
 

Results

POS Boat SailNo Helm Club Points Tamesis Hunts SC Fishers Green Blithfield Thames SC Minima UTSC Dorchester Wroxham Cookham Bosham Banbury Hampton
1st Flinkidink 1097 Rob Wilder Tamesis 9 3 (DNC) (DNC) (DNC) 1 (DNC) 1 3 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1
2nd Flipside, Cindy B 1065 Laurie Smart UTSC 10 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 2 3 2 (DNC) 1 (DNC) 2 (DNC)
3rd Pooh 1189 Ben Marshall Thames 11 (DNC) 3 2 (DNC) 2 (4) (13) (5) 3 (8) (4) 1 (DNC)
4th Cindy 723 Mervyn Allen Tamesis 17 (9) 5 3 2 (8) (7) (14) (DNC) 4 (7) (7) 3 (8)
5th Ten Sixty Six 1066 Tim Burry Banbury 18 (DNC) 4 (DNC) 1 (DNC) (DNC) (DNC) 6 (DNC) (DNC) 3 4 (DNC)
6th Jabberwocky 1950 Dana C hurch Tamesis 20 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (6) (DNC) 4 4 (DNC) 2 6 (DNC) 4
7th Quiver 774 Martin Hunter UTSC 23 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1 2 1 (DNC) (DNC) (DNC) 5 14
8th Nitro 2972 Nick Crickmore Oulten W 65 (DNC) 2 5 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1 (DNC) (DNC) 7 DNC
9th Luka 3560 Stuart Jenkins Hampton 111 2 (DNC) (DNC) (DNC) 4 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 5
10th Crescendo 607 Berrie Ritchie Tamesis 115 1 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 3 11 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC
11th Robin Hood 2040 Richard Pausey UTSC 117 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 6 6 (DNC) (DNC) 5 (DNC) DNC DNC
12th Just Add Two 2108 Chris Martin Thames 157 4 (DNC) (DNC) (DNC) 3 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC
13th Squirrel 235 Mike Liggett Hunts 158 (DNC) 1 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 7 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC
14th Blonde on Blonde 2805 Stephan Kettner Thames 161 6 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 5 DNC DNC
15th Dans le Vent 1206 Daisy Thames SC 164 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 10 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 4 DNC DNC DNC
16th Hullabaloo 1692 Patrick Rayner Thames SC 168 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 5 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 13
17th The Flame 3339 Tim Male Blithfield 201 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1 DNC DNC
18th Nutshell 1742 John Stewart Fishers Gn 201 (DNC) (DNC) 1 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
19th
1201 John Bell Hampton 202 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 2
20th
1781 Simon Hault Hayling Is. 202 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 2 DNC DNC
21st
3284  
202 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 2 DNC DNC DNC DNC
22nd
1761 Phil Daldy Hampton 203 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 3
23rd
2134 Jeremy Deacon Cookham 203 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 3 DNC DNC DNC
24th Seventh Heaven 3296  
203 (DNC) (DNC) (DNC) 3 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
25th Will O'th-Whip 2005 Mo Allen Fishers Gn 204 (DNC) (DNC) 4 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
26th Wild Waters 1700 Perter Walker UTSC 205 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 5 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
27th Warrior 1952 Paul Seamen Minima 205 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 5 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
28th Wishbone 908 Steve Bartlet Thames 205 5 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
29th
1222 Richard Page Hampton 206 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 6
30th
3004 Nigel Osbourne Baltic Warfe 206 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 6 DNC
31st
1943 Jack Cookham 206 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 6 DNC DNC DNC
32nd Anna-B 3185 Godfrey Fishers Gn 206 (DNC) (DNC) 6 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
33rd Attillqa the Hunt 3296 Ian Laing Hollingworth 206 (DNC) 6 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
34th
3341 Tim Harridge Hampton 207 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 7
35th Exquisite 2266 Chris Rathbone UTSC 207 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 7 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
36th Wishbone 908(B) Greg Thames SC 207 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 7 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
37th Hi 2562 Harry Stewart Fishers Gn 207 (DNC) (DNC) 7 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
38th Wozzo 1447 Nick Hoskins Thames 207 7 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
39th
3229 Lyndon Beasley Greensforge 208 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 8 DNC
40th Tattyfalarious 1170   UTSC 208 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 8 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
41st Cream Cracker 2997 Richard Coulter Fishers Gn 208 (DNC) (DNC) 8 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
42nd Fair Kop 1212 Barry Mourant Tamesis 208 8 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
43rd
2373 Alex Jackson Hampton 209 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 9
44th
3414 Ian Hollingworth 209 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 9 DNC
45th
955 Roy Cookham 209 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 9 DNC DNC DNC
46th Tiercel 901 Pat Blake Cookham 209 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 9 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
47th Dypsomania 2152 Nicky ET Thames SC 209 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 9 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
48th
3347 Hywel Perkins Hampton 210 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 10
49th Reiver 1906   UTSC 210 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 10 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
50th Pooh 1189 Sel Shah Minima 211 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 11
51st
1631 Simon Girvin Hampton 212 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 12
52nd Satisfaction 2604 Jeremy Stein UTSC 212 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 12 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC
53rd

 
250 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC