Midland Circuit

                  Final Results for 2010

                      Four Events to Count including at least one Non-Silver Tiller Event (highlighted in yellow)

Qualifiers

Posn SailNo Club HelmName CrewName Midland Banbury Rutland Trent Valley Carsington Earlswood Blithfield Redditch Nett
1 3705 Blithfield Matt Biggs Ben Hollis (1) 1 1 DNE 1 DNE (2)  1 4
2 3674 Midland Mike Anslow Chris Winters (8) 5 7 1 (11) 2 DNE  DNE 15
3 3610 Midland Richard Dee Chris Gould 4 (6) DNE DNE 4 DNE 6  2 16
4 3563 Blithfield Paul Hollis Richard Elliott 6 4 (10) DNE 7 1 (9)  DNE 18
5 3339 Blithfield Tim Male Rebbeca Alread DNE DNE DNE DNE 9 4 10  5 28
6 3496 Redditch Martin Smith Karen Lewis (11) (10) 6 8 DNE 8 (15)  6 28
7 3403 Redditch James Dawes Steve (17) (17) 5 DNE DNE 11 12  3 31
8 3619 Trent Valley Guy Browne Tom Cluley 14 DNE 10 4 DNE DNE DNE  4 32
9 3508 Redditch Colin Anderson Sean Anderson 13 9 8 5 DNE DNE (14)  DNE 35
10 3543 Redditch Andy Beardshaw Paul Fuller 16 DNE DNE 7 DNE 6 (17)  7 36
11 3530 Midland Mike Colles Ian Anderson 12 11 DNE DNE 14 DNE 16 9 46
12 3346 Banbury Ian Mackenzie Angela Mackenzie DNE 19 DNE 9 16 10 (20)  DNE 54
13 3489 Banbury Richard Turner Eric Banning 22 15 DNE DNE DNE 7 18  DNE 62

 

Non Qualifiers

SailNo Club HelmName CrewName Midland Banbury Rutland Trent Valley Carsington Earlswood Blithfield Redditch
3716 Blithfield Steve Leney Gill Leney 5 2 10 DNE 5 DNE 7 DNE
3583 Blithfield Chris Martin TBC 15 7 3 DNE 6 DNE 3 DNE
3655 Midland Richard Adams Rob Kennaugh 3 3 2 DNE 2 DNE DNE DNE
3566 Earlswood John Wood Heather Wood 10 14 DNE DNE 12 DNE 13 DNE
3530 Midland Mike Colles Ian Anderson 12 11 DNE DNE 14 DNE 16 DNE
3684 Chase Andy Davis Tom Pygall 2 DNE DNE DNE 3 DNE 1 DNE
3617 Blithfield Tom Chadfield Andy Chadfield 7 DNE DNE DNE 8 DNE 4 DNE
3430 Trent Valley Rob Sloane Belinda Bramhall DNE DNE 10 2 13 DNE DNE DNE
3412 Redditch Andy Rafferty TBC DNE DNE DNE DNE DNE 12 19 10
3650 Banbury Tosh Charlotte Stewart DNE 8 4 DNE DNE DNE DNE DNE
3629 Trent Valley Peter Browne David DNE DNE 9 6 DNE DNE DNE DNE
3548 Banbury Kieron Mason Henry Mason DNE DNE DNE DNE DNE DNE 21 11
3509 Trent Valley James Clark Lewis Ibbotson DNE DNE DNE 7 14 DNE DNE DNE
3547 Blithfield Pete Male Christine Male DNE DNE DNE DNE DNE DNE 8 DNE
3680 Midland Steve Watson Andrew Prosser 19 DNE DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3669 Carsington Ian Tinker Sarah Allen DNE DNE DNE DNE 10 DNE DNE DNE
3612 Blithfield Geoff Wright Kaire Wright DNE DNE DNE DNE DNE DNE 11 DNE
3591 Earlswood Terry Bridgewater Estelle Bridgewater DNE DNE DNE DNE DNE 5 DNE DNE
3587 Earlswood Frank Fern Jenny Parsons DNE DNE DNE DNE DNE 3 DNE DNE
3582 Midland Malcom Hyams Dan Barrett 18 DNE DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3581 Midland Roger Pass Megan Ward 20 DNE DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3565 Blithfield Paul Keeling John Hackett DNE DNE DNE DNE DNE DNE 5 DNE
3564 Blithfield Simon Clarke Sasha Lauer DNE DNE DNE DNE DNE DNE 23 DNE
3537 Carsington Henry Wright Paul Gostellow DNE DNE DNS DNE 16 DNE DNE DNE
3518 Midland Julian Harms Tim Harms 9 DNE DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3494 Banbury Ian Levin Eliza Levin DNE 12 DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3490 Earlswood Dave Pendleton Mark Cuxson DNE DNE DNE DNE DNE 11 DNE DNE
3384 Banbury Jane Tarver Rebecca Baker DNE 18 DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3382 Banbury Tim Bury Pat Kunzler DNE 16 DNE DNE DNE DNE DNE DNE
3361 Banbury Simon Sawyer Nicola Crumbwell DNE DNE DNE DNE DNE DNE 22 DNE
3175 Midland Neil Hilman Heather Reiman DNE DNE DNE 11 DNE DNE DNE DNE
2681 Trent Valley Andy Hunter Heather Reinman DNE DNE DNE 10 DNE DNE DNE DNE
522 Midland Dave Trott Sue Ann 21 DNE DNE DNE DNE DNE DNE DNE 1